دندانپزشک کودکان دکتر سارا قدیمی

آیا دندان شیری فاقد ریشه می باشد؟

ادامه

تاریخ : چهارشنبه,۱۲ام دی, ۱۳۹۷

آیا بیهوشی برای کودک ضرر دارد؟

ادامه

تاریخ : پنجشنبه,۶ام دی, ۱۳۹۷

جهت دیدن فیلم حاوی …

ادامه

تاریخ : دوشنبه,۱۹ام آذر, ۱۳۹۷

شکلهای مختلف فلوراید موجود دربازار کدامند؟ ادامه

تاریخ : چهارشنبه,۲۳ام آبان, ۱۳۹۷

میل به مکیدن پستانک…

ادامه

تاریخ : دوشنبه,۱۴ام آبان, ۱۳۹۷

خمیر دندان نه تنها بدلیل…

ادامه

تاریخ : پنجشنبه,۳ام آبان, ۱۳۹۷

کاربرد نخ دندان دربرخی…

ادامه

تاریخ : پنجشنبه,۳ام آبان, ۱۳۹۷

وارنیش فلوراید اصولا برای…

ادامه

تاریخ : پنجشنبه,۲۶ام مهر, ۱۳۹۷

مراقبت های بهداشتی ۰ تا…

ادامه

تاریخ : پنجشنبه,۱۹ام مهر, ۱۳۹۷

در اغلب کودکان مشاهده…

ادامه

تاریخ : شنبه,۳۰ام تیر, ۱۳۹۷

تبخال اولیه چیست؟
ادامه

تاریخ : جمعه,۲۹ام تیر, ۱۳۹۷

اشتباهات رایج در خصوص دندان شیری

اشتباهات رایج در خصوص دندان شیری

♦️ بسیاری از والدین به اشتباه فکر می‌کنند که دندان‌های شیری فرزندشان نقش و اهمیت چندانی در سلامت آن‌ها ندارند، با این استنباط اشتباه که روزی قرار است دندان‌های شیری جایشان را به دندانهای دایمی دهند.

📌در حالیکه دندان درد می تواند باعث عدم امکان جویدن مناسب مواد غذایی توسط کودک گردد و به دنبال آن می تواند منجر به کاهش رشد و وزن کودک شود. از طرف دیگر درد و عفونت دندان می تواند باعث بی قراری و ناراحتی کودک‌‌ و حتی در مواردی بی خوابی او گردد. همچنین استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک برای کاهش مشکلات دندانی نیز عوارض خود را دارد.
📌 والدین گرامی به خاطر داشته باشید که دندان های شیری سالم نقش مهمی در جویدن غذا، صحبت کردن و نیز زیبایی چهره و اعتماد به نفس کودک دارند.
📌 این دندان ها به عنوان یک فضا نگهدارنده طبیعی برای دندان های دائمی زیرین خود عمل می کنند یعنی حضور آن ها به دندان های دائمی کمک می کند که در زمان مناسب در محل صحیح خود رویش پیدا کنند.
📌در صورت زود از دست دادن دندان شیری، فضای آن باید توسط فضانگهدارنده حفظ شود و گرنه حرکت دندان های مجاور سبب کاهش فضای مورد نیاز برای رویش دندان دائمی جانشین گردیده و درمانهای ارتودنسی طولانی مدت و پر هزینه در آینده را در بر خواهد داشت .

⚡⚡چهار دندان پیشین شیری فک بالا و پایین تا حدود ۶ تا ۸ سالگی و دوازده دندان شیری دیگر تاحدود ۱۱ تا ۱۲ سالگی در دهان کودک باقی می مانند.

♦️♦️متخصصین دندانپزشکی کودکان معتقدند که دندانهای کودک به محض رویش باید مثل دندان ‌بزرگسالان تمیز شود. شروع مراقبت‌های دندانی از ابتدایی‌ترین سال‌های تولد سبب ایجاد عادت روزمره مسواک زدن در کودک می‌شود و از پوسیدگی دندانی و درد و ناراحتی های ناشی از آن پیشگیری می کند.

دسته :

اسلایدر

برچسب ها :

تاریخ : پنجشنبه,۲۸ام تیر, ۱۳۹۷

کلیه حقوق قالب برای دندانپزشک اطفال دکتر قدیمی محفوظ است | طراحی و سئو عصر اطلاعات