دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان

دکتر سارا قدیمی (دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان) به عنوان دندانپزشک کودکان در شمال تهران، فردی شناخته شده است و در این پیج به بررسی ویژگی های یک دندانپزشک اطفال خوب میپردازیم.

دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان چه ویژگی شاخصی دارد؟

آیا میدانستید دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان قبل از هرچیزی باید بتواند با کودک با زبان خودش صحبت کند؟

دندانپزشک متخصص کودکان

يك دندانپزشک کودکان خوب بايد چه ويژگى هايى داشته باشد؟

در این بخش از دکتر قدیمی به ویژگی‌های یک متخصص دندانپزشکی کودکان یا دندانپزشک کودکان پرداخته‌ایم با ما در دکتر قدیمی همراه باشید.

متخصص دندانپزشکی کودکان خوب چه خصوصیاتی دارد؟

براى والدينى كه مي‌خواهند براى اولين بار فرزندشان را نزد متخصص دندانپزشك اطفال ببرند، ممكن است اين سوال پيش بيايد كه يك دندانپزشك متخصص کودکان و اطفال خوب بايد چه ويژگى‌هايى داشته باشد؟ در اینجا به این سوال پاسخ می‌دهیم

 

 

دندانپزشک متخصص کودکان ( متخصص دندانپزشکی کودکان )

دندانپزشک متخصص کودکان ( متخصص دندانپزشکی کودکان )

هدف از انتخاب بهترین دندانپزشک اطفال در تهران

 

 

لازم به ذكر است در ابتدا به اين نكته اشاره كنيم كه هدف از انتخاب يك دندانپزشك کودکان خوب و با تجربه اين است كه از ابتدا كاري كنيد که بعد از ملاقات با دندانپزشک اطفال خاطره خوبى در ذهن كودكان ايجاد شود، و تلاشتان بر اين باشد كه مرتب دندانپزشك كودك را عوض نكنيد.

 

دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان

دکتر کودکان : دندانپزشک اطفال

بهتر است کودک روند درمانى ثابت و مناسبى را طى كند زيرا وقتى كودك به يك پزشك و يك محيط عادت كند رفتن به محيط جديد مي‌تواند خيلى پر استرس باشد و در مواقعى حتى صدمه روحى وارد كند.

بهترین دندانپزشک کودکان از دید جامعه کیست؟

متخصص دندانپزشکی کودکان در شمال تهران

براي پاسخ به اين سوال که دندانپزشك خوب چه ويژگى هايى باید داشته باشد، در مرحله اول باید به اين موضوع توجه ويژه داشته باشيد كه بايد به دنبال يك متخصص دندانپزشك کودکان باشيد كه علاوه بر تخصص در اين زمينه، تجربه كافى نيز داشته باشد و فضاى بدون استرس، نگرانى و ترس را براى فرزند دلبندتان فراهم سازد.

در ادامه مي‌خواهيم به ويژگى هايى كه يك متخصص دندانپزشكى کودکان خوب و باتجربه بايد داشته باشد بپردازيم كه عبارت اند از :

داشتن مدرک تخصص : دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان، يك دوره سه ساله بیشتر از دندانپزشك عمومى مي‌گذراند تا به درمانهای تخصصی دندان شيرى  و دندان‌های نابالغ دائمی تسلط پیدا کند.

همچنین در این دوره متخصص دندانپزشکی کودکان در حوزه‌های مختلف روانشناسى كودكان، دوره هاى رشد كودك و درمان آنها، اصول ارتباط موثر با كودكان، درمانهای تحت آرام بخشی و بیهوشی عمومی آموزش می‌بیند كه تسلط بر اين حوزه ها جزو ويژگي‌هاى مهم يك دندانپزشك اطفال خوب محسوب مي شود.

دندانپزشکان متخصص کودکان بر روی دندان‌های کودکان دارای ناتوانی، مشکلات ذهنی و اوتیسم نيز کار انجام می‌دهند ولی در اغلب مواقع این کودکان برای درمان احتیاج به بیهوشی و یا آرام بخشی دارند. دنداپزشکی کودکان تحت بیهوشی در کلینیک دکتر قدیمی انجام می‌شود.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان – بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان – بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

مرکز دندانپزشکی کودکان در شمال تهران

کلینیک دندانپزشکی دکتر سارا قدیمی جزو مراکز دندانپزشکی باز در کرونا می‌باشد و می‌توانید بدون نگرانی به آن مراجعه کنید.

 

ویژگی‌های متخصص دندانپزشکی کودکان

اشتباهات رایج در خصوص دندان شیری

ارتباط خوب: همانطور كه مي‌دانيد مراجعه به دندانپزشكى براى بیشتر افراد به خصوص كودكان ترسناك است. داشتن شخصيتى که کودکان را جذب کند، از ويژگى هاى يك دندانپزشك اطفال خوب و با تجربه است كه اين امر براى از بين بردن ترس كودك مهم است. به عبارت ديگر يك متخصص دندانپزشكى اطفال خوب و با تجربه بايد مهارت كافى براى ارتباط برقرار کردن با كودكان را داشته باشد تا والدین نیز از داشتن يك انتخاب صحيح اطمينان حاصل نمایند.

ویژگی های شاخص متخصص دندانپزشکی کودکان

همانطور كه مي‌دانيم شیرین کردن تجربه كودكان از مراجعه براى معاينه و همچنين جذاب و کودکانه كردن فضاى کلینیک با استفاده از روش‌هاى مختلف يكى از ويژگى‌هاى يك دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان خوب است. مهم است که دندانپزشک کودک بتواند همزمان با معاينه دهان كودك با استفاده از روش‌هاى گوناگون باعث ايجاد یک رابطه موثر توام با احترام و دوستانه شود.

صبوري: از آنجا كه کار دندانپزشکی زمان بر است، همکاری کودک با دندانپزشك براى كودكان کم سن بسيار دشوار است بنابراين صبورى از ويژگى‌هاي يك متخصص دندانپزشك اطفال خوب و با تجربه است كه بتواند با اضطراب و ترس كودك به خوبى كنار بيايد.

خلاقيت: رفتار کودکان در موقعیت‌های متفاوت، یکسان نیست و يك دندانپزشك خوب باید به احساسات كودك توجه كرده و بر روانشناسی کودکان در سنین مختلف تسلط داشته باشد و براى عکس العمل‌های متنوع کودکان در لحظه‌هاى متفاوت و حساس، راهى جديد و خلاقانه در ذهن خود داشته باشد تا بتواند با موفقیت درمان با کیفیت را برای کودک به اتمام برساند.

ویژگی های شاخص دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان (دکتر سارا قدیمی)

در دسترس بودن: زمانى كه كودك دچار شرايط اورژانس دندانپزشكى مي شود، بايد هر چه سريعتر به وضعيت او رسيدگى شود. يك دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان و اطفال خوب بايد در چنين شرايطى در دسترس و پاسخگو باشد و فورا به كودك رسيدگى كند و به سوالات والدین پاسخ دهد.

مسئوليت در درمان: يك دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان خوب بايد به خوبى به نگرانى‌هاى بيمار و والدین گوش دهد و علائم کودک و تمامى معاينات و راديوگرافى‌ها  را به دقت بررسى و سپس روش درمان، هزينه ها و مراقبت‌هاى لازم درمانى را بطور كامل براى والدين کودک توضيح دهد.

دادن توصيه‌هاى لازم به كودكان و والدين: دندانپزشك پس از انجام درمان‌هاى لازم، بايد مراقبت‌هاى ضرورى را به كودك و والدين او بدهد پس در عين حال بايد توانايى صحبت كردن و ارتباط گرفتن با كودك را داشته باشد تا بتواند هر آنچه كه بايد توسط خود كودك انجام پذيرد به وى انتقال دهد.

ايجاد فضاى شاد و كودكانه: لازم به ذكر است کلینیک دندانپزشكى اطفال ما با ديگر کلینیک ها متفاوت است. محيط کلینیک دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان بايد داراى رنگ‌هاى روشن و شاد ، جذاب و دارای كاركترهاى كارتونى مورد علاقه کودکان باشد، همچنین وجود وسايل اسباب بازي در اتاق انتظار و هديه‌هاى كوچك مخصوص كودكان، پخش کارتون از تلويزيون براى پرت كردن حواس، رنگ آميزي ديوار‌هاى کلینیک برای شادتر کردن کلینیک، ايجاد فضاى آرام و بدون استرس مي‌تواند تاثير زيادى بر روحيات كودكان داشته باشد. اميد است توضيحات ما پاسخگوى سوالات والدين گرامى باشد.

دندانپزشکی کودکان تهران

بهترین دندانپزشک اطفال در تهران

تفاوت بين دندانپزشك عمومى و دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان

با توجه به گسترش روز افزون علوم مختلف از جمله علم دندانپزشكى، رشته‌هاى مختلف به شاخه هاى تخصصى تقسيم شده اند كه افراد نخبه و متخصص با ادامه تحصيل و تحقيق در اين زمينه به درجات بالاترى دست می‌يابند.

به عبارت ديگر دندانپزشك متخصص فردى است كه پس از گذراندن يك دوره شش ساله عمومى و شركت در آزمون دوره هاى تخصصى، يك دوره ۳ ساله را سپرى نموده و در آخر با ارائه يك پايان نامه تحقيقى  و با دادن بورد تخصصی در پایان دوره درس خود را به اتمام می‌رسانند.

دندانپزشکی کودکان شاخه‌ای از دندانپزشکی است که مخصوص درمان کودکان می‌باشد. از آنجايي که آسيب‌ها و بیماری دهان و دندان در دوران کودکی و نوجوانی شروع می‌شود، پیشگیری و درمان این آسيب‌ها در این دوران از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان فردی است که بیشترین همراهی را با کودک داشته باشد

واقعیت این است که بسیاری از ما از تفاوت متخصص و دندانپزشک عمومی بی اطلاع هستیم، اکثر ما از تخصص‌های دندانپزشکی و شاخه‌های آن آگاهي نداریم و نمی‌دانیم کدام بیمار باید توسط کدام متخصص درمان شود و همچنين مدرک دندانپزشکان عمومی در ایران “جراح دندانپزشک” می‌باشد که با دندانپزشک متخصص متفاوت است. با توجه به اينكه درمان كودكان بسيار حساس است  و این نکته حائز اهمیت است كه تا حد امکان خاطره بد براى آنها ايجاد نشود. به همین منظور حتما بايد به دکتر متخصص دندانپزشكى اطفال كه فردى متخصص در زمينه كودكان و بسيار با تجربه و با تبحر است مراجعه كنيد .

یه کلیپ زیبا هم از علیسا ببینید :

علیسا دکتر کوچولو مطب ما که داره به این قشنگی عکسش رو به ما توضیح میده
 

 

کلینیک دندانپزشکی کودکان در شمال تهران

در هنگام جستجوى دندانپزشك براى كودكان با توجه به اينكه هم اكنون تعداد متخصصين ممكن است زياد باشد يكى از راه‌هايى كه بتوانيم  يك انتخاب صحيح داشته باشيم توجه به سابقه و تجربه كارى و همچنين عضو هيأت علمى بودن و سابقه كار دانشگاهى است بدليل اينكه اعضاى هيأت علمى دانشگاه‌هاى معتبر معمولا دانش و تبحر كافى را دارند و از همه مهم تر دانش آنها همواره بروز است.

چگونه يك دندانپزشك عمومى را از متخصص دندانپزشكى تشخيص دهيم؟

براى تشخيص دندانپزشك عمومى از دکتر متخصص دندانپزشکی کودکان لازم است به عناوين نوشته شده روى تابلو و مهر دندانپزشكى دقت كنيد كه حتما عبارت ( متخصص و داراى بورد تخصصى) قيد شده باشد. لازم است بدانيد اگر روى تابلوى دندانپزشك نوشته شده بود دندانپزشك كودكان اين صرفا به معناى داشتن تخصص نمي‌باشد. در روش ديگر مي توانيد به ليست دندانپزشكان در سايت نظام پزشكى و یا سایت انجمن دندانپزشکی کودکان ایران مراجعه كنيد تا بتوانيد از متخصص بودن دندانپزشك مورد نظر در آنجا اطمينان حاصل كنيد.

یک دکتر دندانپزشک متخصص کودکان خوب می‌بایست گاهی همبازی کودک شود و به کودک اطمینان خاطر دهد که کار خاصی با او ندارد و کودک میتواند به او اعتماد کرده و به حرف او گوش دهد نام جراح دندان شناخته می‌شود یک درمانگر است که حیطه تخصص آن در بررسی علائم ، پیشگیری و درمان دندان و لثه است.

دندانپزشکی کودکان منطقه ۱

کلینیک دندانپزشکی دکتر قدیمی

دکتر سارا قدیمی دندانپزشک متخصص کودک و اطفال در منطقه ۱ تهران و بلوار اندرزگو کلینیک دارند و آدرس دقیق را می توانید در انتها ببینید.

چگونه از متخصص دندانپزشکی کودکان وقت بگیریم؟

مراجعه کننده گرامی و محترم شما میتوانید به منظور هماهنگی با دکتر قدیمی ( دندانپزشک متخصص کودکان ) از طریق شماره تلگرامی ۰۹۱۲۹۷۴۶۹۴۹  جهت دریافت نوبت اقدام کنید و در اسرع وقت پاسخ شما داده خواهد شد

همچنین از لینک نوبت دهی آنلاین انتهای سایت هم می‌توانید استفاده کنید.

دکتر قدیمی متخصص دندانپزشک کودکان و نوجوانان -ارتودنسی پیشگیری

در پایان به چند سوال مهم پاسخ می‌دهیم :

تعریف دندانپزشک کودکان چیست؟

دندانپزشک کودکان شاخه ای از دندانپزشکی است که دندانپزشکان با گذراندن دوره‌های سه ساله مدرک دندانپزشکی کودکان را دریافت می‌کنند.

اولین ویزیت دندانپزشکی کودک در سن چند سالگی اتفاق می‌افتد؟

معمولا اولین ویزیت کودکان در سن یک سالگی اتفاق می‌افتد.

دندانپزشکان اطفال چه اموری انجام میدهند؟

دندانپزشکان اطفال آموزش‌های مختلف تمیز کردن دندان و مسواک زدن و همچنین مشاوره تغذیه نیز ارائه میدهند.

قطره آهن چیست؟

علت تیره شدن دندانها! قطره اهن یا شیر شبانه تیره شدن دندانها در اثر قطره اهن یا پوسیدگی ناشی از شیر شبانه ؟؟

قطره آهن یک مکمل غذایی است که برای کودکان تجویز می‌شود، در خصوص قطره آهن بیشتر بخوانید.

درمانهایی که توسط دندانپزشکان کودک انجام می‌شود شامل چه مواردی است؟

طیف گسترده ای از درمان ها و آموزش ها توسط دندانپزشکان اطفال ارائه می‌شود که شامل دندانهای شیری دندان‌های دائمی و لثه می‌باشد

آموزش‌های مربوط با سلامت دهان و دندان کودکان چیست؟

اهمیت کار دندانپزشک اطفال در این است که با مراجعینی سر و کار دارد که تازه دندان در آورده اند و به همین منظور تاکیدشان بیشتر بر ارائه آموزش‌های اولیه به والدین با هدف ایجاد عادات سالم در کودکان است.

تشخیص پیشگیری و پیگیری پوسیدگی دندان کودکان در چه مرحله ای باید انجام شود؟

این موارد در مراحل آغازین مراجعه کودک به مراکز دندانپزشکی کودکان انجام می‌شود، چرا که ضرورت دارد در مراحل آغازین پوسیدگی تشخیص داده شود و در صورت نیاز با شیار پوش پوشانده شود.

دندانپزشکی تحت بیهوشی چیست و چه زمانی انجام می‌شود؟

دندانپزشکی تحت بیهوشی یک شیوه از دندانپزشکی است که برای کودکان مبتلا به فلج مغزی، عقب افتاده ی ذهنی، اوتیسم و مبتلا به بیماریهای سیستمیک را انجام می‌دهند، درباره دندانپزشکی تحت بیهوشی بیشتر بخوانید

آیا دندان شیری باید کشیده شود؟

سلامت دندان شیری به اندازه دندان دائمی بلکه بیشتر اهمیت دارد و وجود مشکل در آن باعث بلعیدن غذا توسط کودک و عدم جوین درست غذا می‌شود، بنابراین باورهای غلط گذشتگان که میگفتند دندان شیری باید کشیده شود درست نیست، به نظر ما دندان شیری تا حد امکان باید حفظ شود.

فیشور سیلانت چیست؟

فیشور سیلانت یا شیار پوش ماده ای هم رنگ دندان است که توسط آن شیارهای عمیق دندان پوشانده می‌شوند. علت استفاده از فیشور سیلانت هم این است که در برخی کودکان دندان ۶ ام دارای شیارهای عمیقی است که باقیمانده غذا در آن باعث جذب میکروب ها می‌شود و امکان تمیز کردن آن با مسواک نمی‌باشد، در واقع ما با استفاده از فیشور سیلانت این بخش از دندان را پوشش داده تا از پوسیدگی آن جلوگیری کنیم.

بهترین دندانپزشک متخصص کودکان در شمال تهران

کلینیک دندانپزشکی کودکان در شمال تهران

آخرین توصیه درمانی دندانپزشک متخصص کودکان  در صورت بالا بودن تعداد دندان‌هایی پوسیده در کودکان با سن پایین و شکست روش‌های مختلف کنترل رفتاری، بیهوشی عمومی هست!

یکی از سوالاتی که والدین در اکثر مواقع از دندانپزشک کودکان می‌پرسند این می‌باشد که آیا بیهوشی برای فرزند ما که خیلی کوچک است ضرری ندارد؟!

متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

واقعیت امر این است که اگر کودک شما مشکل پزشکی خاصی نداشته باشد، بعد از انجام مشاوره‌های لازم توسط متخصص بیهوشی و یا متخصص پزشک کودکان در صورتی که آنها بیهوشی را بلامانع اعلام کنند، بدین معنی است که کودک شما مشکل خاصی ندارد و می‌توانید درمان‌های دندانپزشکی کودک خود را در یک مرکز مجهز تحت بیهوشی انجام دهید.

از نکات قابل ذکر این می‌باشد که وقتی کودک از نظر سنی در حدی باشد که همکاری لازم را انجام دهد معمولا احتیاجی به بیهوشی نمی‌باشد و این روش فقط در کودکان با سن کم و دندان‌های خراب زیاد استفاده می‌گردد.

کلیه حقوق قالب برای دندانپزشک اطفال دکتر قدیمی محفوظ است | طراحی و سئو عصر اطلاعات